400 METROS PLANOS   CATEGORIA B Final x Tiempo Serie 1
Ord No Delegacion Nombre Apellido Cat Fecha Nac Marca
1 1105 CASANARE MILTON YOVANY SÁNCHEZ B 29 11 1979  
2 1169 MAGDALENA YANNIS MOSCOTE B 22 2 1972  
3 1047 ANTIOQUIA EDGAR MARIO  DUQUE B 8 6 70  
4 1557 VALLE Alex Gómez Salinas B 21 7 1975  
5 1125 CUNDINAMARCA CÉSAR AUGUSTO PRIETO CASADIEGO B 08 01 1971  
6 1157 HUILA FABIO  GUTIÉRREZ LOZADA B 28 12 1972  
7 1548 TOLIMA Orlan David Vargas Díaz B 25 11 77  
                   
    400 METROS PLANOS   CATEGORIA B Final x Tiempo Serie 2
Ord No Delegacion Nombre Apellido Cat Fecha Nac Marca
1 1092 CALDAS FERNANDO ALZATE B 9 6 1972  
2 1110 CAUCA MAURICIO LEDEZMA DULCE B 06 10 1975  
3 1191 VALLE Juan Pablo Florez B        
4 1549 TOLIMA Jhon Carlos Rincón Agredo B 25 03 74  
5 1173 NARIÑO Luis  Gómez Ch. B 3 marzo 1972  
6 1167 MAGDALENA DAIRO  PÉREZ B 13 12 1975  
7 1136 CUNDINAMARCA OSCAR HUMBERTO DUQUE VARGAS B 27 1 1956  
                   
    400 METROS PLANOS   CATEGORIA C Final x Tiempo Serie 1
Ord No Delegacion Nombre Apellido Cat Fecha Nac Marca
1 1108 CAUCA JAVIER AVILA VIVEROS C 08 01 1965  
2 1094 CALDAS JUAN L. TABORDA C 27 11 1968  
3 1048 ANTIOQUIA GERMAN ALBERTO MADRID C 07 01 67  
4 1553 TOLIMA Jimer Fernando Osorio Osorio C 7 03 65  
5 1069 ATLANTICO Horacio  Gómez Barón C 23 04 1968  
6 1525 SANTANDER César Paez C 24 12 1965  
7 1155 HUILA CARLOS  TORRES ORTIZ C 23 5 1969  
                   
    400 METROS PLANOS   CATEGORIA C Final x Tiempo Serie 2
Ord No Delegacion Nombre Apellido Cat Fecha Nac Marca
1 1550 TOLIMA Roberth Alexander Rojas Moreno C 26 04 71  
2 1558 VALLE Ana M. García Dominguez C 3 4 1968  
3 1056 ATLANTICO Alfonso Enrique Cervantes Morales C 13 06 1967  
4 1077 BOGOTA JAIRO CHAVEZ C 9 05 1966  
5 1095 CALDAS JULIO C. OROZCO C 21 9 1970  
6 1109 CAUCA LUIS CARLOS TORRES URRUTIA C 01 04 1966  
7 1171 NARIÑO Jesús Ivan Mora Solarte C        
                   
    400 METROS PLANOS   CATEGORIA C Final x Tiempo Serie 3
Ord No Delegacion Nombre Apellido Cat Fecha Nac Marca
1 1063 ATLANTICO Edmundo Rafael Ortega Martínez C 25 12 1970  
2 1081 BOGOTA ORLANDO ORTIZ C 10 8 1969  
3 1106 CAUCA HERNANDO ALBAN RAMIREZ C 26 09 1964  
4 1112 CESAR GUZMAN ANGARITA BALLESTEROS C        
5 1179 NTE DE SANTANDER Nebardo Henry Torres García C 14 10 1968  
6 1551 TOLIMA Mario Alejandro Lugo Amaya C 05 10 69  
7 1567 VALLE Luz M. Cuellar Salazar C 15 7 1969  
                   
    400 METROS PLANOS   CATEGORIA C Final x Tiempo Serie 4
Ord No Delegacion Nombre Apellido Cat Fecha Nac Marca
1 1064 ATLANTICO Eduardo Iván  Cepeda Visbal C 15 04 1968  
2 1107 CAUCA JAVIER ZAPATA MONJE C   10 08 1965  
3 1124 CUNDINAMARCA ALVARO FORERO DAZA C        
4 1187 SAN ANDRES Mario  Montoya Pineda C 1 5 1967  
5 1552 TOLIMA Javier Bermeo Monje C 18 08 67  
6 1570 VALLE Silvio Zamora Ramirez C 4 3 1967  
7 1093 CALDAS HÉCTOR J. PINILLA C 22 5 1967  
                   
    400 METROS PLANOS   CATEGORIA D Final x Tiempo Serie 1
Ord No Delegacion Nombre Apellido Cat Fecha Nac Marca
1 1180 QUINDIO Carlos Julio  Villamil Patiño D 31 07 1951  
2 1151 GUAJIRA SIXTO ANTONIO  CARRILLO CABANA D 19 10 1963  
3 1046 ANTIOQUIA CARLOS  MESA LEAL D 3 12 56  
4 1060 ATLANTICO Boris Elías  Miranda Altamar D 03 08 1962  
5 1085 BOLIVAR EMIRO BERTEL D 1 5 1949  
6 1116 CHOCO Hector Angel D 3 01 1951  
7 1172 NARIÑO José Gerardo Gómez D 5 01 1965  
8 1532 SUCRE Edgar Pacheco D 23 3 1960  
                   
    400 METROS PLANOS   CATEGORIA D Final x Tiempo Serie 2
Ord No Delegacion Nombre Apellido Cat Fecha Nac Marca
1 1177 NTE DE SANTANDER Germán Ayala D 12 12 1959  
2 1164 MAGDALENA ADALBERTO CASTAÑO D 1 12 1957  
3 1123 CUNDINAMARCA ALIRIO DE JESÚS GARCÍA HERNÁNDEZ D 25 05 1961  
4 1091 CALDAS DUVÁN MARÍN D 19 6 1957  
5 1067 ATLANTICO Francisco Alfredo Urruchurto Navarro D 12 09 1959  
6 1053 ANTIOQUIA LUIS FERNANDO LOAIZA D 2 2 59  
7 1182 QUINDIO Luis Gonzaga Sanchez D 7 7 1955  
8 1555 TOLIMA Hugo Prado García D 26 02 63  
                   
    400 METROS PLANOS   CATEGORIA D Final x Tiempo Serie 3
Ord No Delegacion Nombre Apellido Cat Fecha Nac Marca
1 1178 NTE DE SANTANDER Jesús Alfonso Ramírez Ayala D 04 09 1953  
2 1134 CUNDINAMARCA NAZARIO ANTONIO GIRALDO MANJARRÉS D 19 11 1956  
3 1111 CAUCA OVIDIO REINALDO HOYOS MOSQUERA D 21 08 1959  
4 1071 ATLANTICO Luis Alfredo Rodríguez Lezama D 27 07 1959  
5 1054 ANTIOQUIA ROUSTVEL CASTRO D 16 4 59  
6 1189 SANTANDER Alvaro Angarita   D 19 2 1962  
7 1166 MAGDALENA CARLOS IBARRA D 16 6 1958  
                   
    RELEVO 4 X 100 METROS   Final
Ord No Delegacion Nombre Apellido Cat Fecha Nac Marca
  1107 CAUCA JAVIER ZAPATA MONJE C   10 08 1965  
  1108 CAUCA JAVIER AVILA VIVEROS C 08 01 1965  
  1110 CAUCA MAURICIO LEDEZMA DULCE B 06 10 1975  
  1111 CAUCA OVIDIO REINALDO HOYOS MOSQUERA D 21 08 1959  
  1124 CUNDINAMARCA ALVARO FORERO DAZA C        
  1130 CUNDINAMARCA JOSÉ ANDRÉS  PÁEZ SÁNCHEZ A 02 06 1980  
  1133 CUNDINAMARCA MIGUEL ANDRÉS DAZA GONZÁLEZ A 28 08 1980  
  1135 CUNDINAMARCA ÓSCAR ERNESTO SASTOQUE FORERO D 05 10 1960  
  1154 HUILA ARNOLDO  MERCHÁN LASSO  A 15 1 1980  
  1156 HUILA DARWIN ALBERTO  ORTIZ CARDOZO A 13 2 1980  
  1157 HUILA FABIO  GUTIÉRREZ LOZADA B 28 12 1972  
  1160 HUILA LUIS FERNANDO  BEDOYA ALARCÓN  D 3 10 1962  
  1161 HUILA MAURICIO  PASCUAS VIEDA  A 10 1 1981  
  1189 SANTANDER Alvaro Angarita   D 19 2 1962  
  1524 SANTANDER Carlos Fdo Isidro B 16 9 1964  
  1525 SANTANDER César Paez C 24 12 1965  
  1527 SANTANDER Fernando Ramirez A 30 3 1981  
  1529 SANTANDER Javier  Mantilla B 12 2 1974  
  1540 TOLIMA Hernán Darío Delgado Perdomo A 28 10 89  
  1541 TOLIMA Carlos Alberto Rivera Abaunza A 19 03 86  
  1547 TOLIMA Edwin Ernesto Monroy B 06 06 77  
  1549 TOLIMA Jhon Carlos Rincón Agredo B 25 03 74  
  1550 TOLIMA Roberth Alexander Rojas Moreno C 26 04 71  
  1551 TOLIMA Mario Alejandro Lugo Amaya C 05 10 69  
  1553 TOLIMA Jimer Fernando Osorio Osorio C 7 03 65  
  1554 TOLIMA Háder Celis Ariza D 09 02 63  
  1555 TOLIMA Hugo Prado García D 26 02 63  
  1561 VALLE Fredy Parra Bustamante C 29 12 1968  
  1562 VALLE Gabriel Yepes Mahecha D 15 12 1962  
  1568 VALLE Marcos  Garces Quintero C 18 2 1968  
  1191 VALLE Juan Pablo Florez B        
  1048 ANTIOQUIA GERMAN ALBERTO MADRID C 07 01 67  
  1049 ANTIOQUIA GUSTAVO CALUME B 3 11 74  
  1050 ANTIOQUIA ILDEFONSO CARDONA A 3 4 81  
  1053 ANTIOQUIA LUIS FERNANDO LOAIZA D 2 2 59  

Contacto

  • Esta dirección de correo electrónico está siendo protegida contra los robots de spam. Necesita tener JavaScript habilitado para poder verlo.
  • (+57) 315 5580296

For using special positions

Special positions are: sticky_left, sticky_right, notice, tool_bottom. You can use them for any module type. For using this, please go to Module Manager and config your module to your desired position.

You can disable by:

  • Go to Administrator » Template Manager » Your_Template » Tab: Advanced » Use special positions » select: No for all special positions
  • Go to Administrator » Module magager » Your_Module(by postion: sticky_left/stickey_right/notice/tool_bottom) » Status: Unpublish for that module

For customize module in special position

The solution is using Module Class Suffix. You can customize button, module content follow Module Class Suffix

E.g. Module Class Suffix: bg-white @bullhorn then:
- Class of buttom is 'ico-bullhorn'. If without @... the default is 'icon-pushpin'
- Class of module is 'bg-white'

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction